خدمات تبلیغاتی

ساخت تیزر تبلیغاتی

ساخت تیزر تبلیغاتی

ساخت تیزر تبلیغاتی برای مشتریان تبلیغات یکی از اصولی ترین و اولین عنصر شناخته شده است که در این میان داشتن یک تیزر تبلیغاتی  بخصوص برای محصولات جدید مثل یک جهش بزرگ در برندینگ است امروزه با گسترش بزرگ تکنولوژی، تبلیغات دیگر مثل گذشته نیستند یعنی از حالت سنتی خود در آمده اند و تبلیغات بصری در رسانه های تصویری خیلی بیشتر خواستار دارد و شدیدا هم این نوع تبلیغات محبوب است. همه کسب و کار ها برای شناخته شدن یا برای معرفی محصولاتشان در بازار نیازمند به تبلیغات هستند و طبق آماری که امروزه گرفته شده، مردم تبلیغات بصری را بیشتر ترجیح میدهند تا به تبلیغات دیگر مخصوصا اگر یکی داستی پشت آن قایم شده باشد.

پس میتوان این ویژگی را به تیزر های تبلیغات هم ربط داد. اما جریان اینجاست که تیزر های تبلیغاتی چی هستند و چه ویژگی هایی میتوانند داشته باشند؟ برند های جهانی و معروف چگونه و بر چه اساسی تیزر تبلیغاتی می سازند؟ دیجیتال مارکتینگ اسپرلوس میتواند در این حوزه به شما کمک کند و قرار است در این موضوع به این سوالات هم پاسخ بدهیم:

طوسی

چند نوع تیزر تبلیغاتی داریم؟

در عصر کنونی، دیجیتال مارکتینگ بخش جدایی ناپذیر از تبلیغات و گسترش کسب و کارها است. با توجه به پیشرفت چشمگیری که در نرم افزارهای تدوین و گرافیک ایجاد شده است، شما می توانید به شیوه‌های مختلفی در این حوزه ورود کنید. یکی از این روش ها، استفاده از تیزر های تبلیغاتی است. ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه یکی از شیوه هایی است که می توانید برای کسب و کارهای خود یک نوع تولید محتوای تبلیغاتی انجام دهید.

ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه چگونه است

تیزر تبلیغاتی انیمیشن چیست؟

تیزر انیمیشن یه چیزی در مایع های تیزر های گرافیکی است. تیزر های انیمیشن چون نوعی از تیزر های گرافیکی است با استفاده از نرم افزار های کامپیوتری در قالب انیمیشن ساخته میشود که معمولا هم خیلی مورد پسند هستند ولی این شخصیت های داستان و فضای این تیزر کاملا غیر واقعین و به صورت کارتونی ظاهر میشن. کلا این نوع تیزر تبلیغاتی برای کودکان و نوجوانان خیلی جذابن و مرتبط به آن ها توجه میکنن ،که معمولا از تیزر تبلیغاتی انیمیشن برای معرفی محصولاتی مثل اسباب بازی یا محصولاتی که مرتبط به نوجوانان و کودکان است ساخته میشود.

 

animate
photography

تیزر تبلیغاتی رئال چیست؟

تیزر تبلیغاتی رئال به تیزر هایی گفته میشود که بصورت فیلم با استفاده از انسان های واقع در محیط واقعی فیلم برداری میشود یعنی بر خلاف تیزر تبلیغاتی انیمیشن همچی واقعی هستش و در این تیزر تبلیغاتی خود محصول واقعی را نشان میدهند.

برای اینکه بخواهید بفهمید تیزر تبلیغاتی رئال چیست ، میتوانید همین تبلیغات تلویزیونی یا همان رسانه ای را در نظر بگیرید که معمولا یه تعداد از افراد برای اینکه محصولی را تبلیغ کنند با هم حرف میزنند و درباره این ویژگی های محصول با هم بحث میکنند و آن را توضیح میدهند که در اینجا سعی میکنند برای قشر خاصی فقط این تیزر را نسازند و این تیزر برای تمامی سنین مناسب کنند .از نمونه تیزر تبلیغاتی رئال میتوان به تبلیغات تلویزیونی پودر ماشین لباسشویی پرسیل اشاره کرد که معمولا یک واقعیتی را در خانواده نشان میدهد که یک بچه کوچک لباسش را در ورزش یا بیرون یا هنگام غذا خوردن کثیف میکند و بعد از استفاده از پودر لباسشویی پرسیل در ماشین لباسشویی لکه بطور کامل از لباس حذف میشود و در اینجا بطور کامل از کیفیت محصول نمایش داده میشود و هدف کلی نشان دادن کیفیت پودر پرسیل است.

تیزر رئال انیمیشن چیست؟

تیزر رئال انیمیشن همان ترکیبی از این دو است تیزر تبلیغاتی است، یعنی هم افراد حقیقی و هم اشخاص انیمیشنی در این تیزر ترکیب می شوند یا افراد حقیقی را با تصویر های انیمیشنی ترکیب می کنند که ی چیز خیلی جالب از آب درمیاد. این نوع تیزر معمولا برای خوراکی ها یا محصولاتی به کار میرود که آموزشی برای کودکان و نوجوانان باشد.

برای مثال تبلیغات برند چاکلز بیشتر تمرکزش بر این است که اینطور تیزر هایی بسازد،  چون  این نوع تیزرهای تبلیغاتی طوری که در بالا نوشتم بر محصولات خوراکی خیلی فیدبک خوبی نشان میدهد و خیلی پر بازدید هم است.

ساخت و انتشار تیزر تبلیغاتی

youtube

بعد از اینکه مشخص میشود که تیزری که قرار است بسازیم چه استوری لاینی یا همون خط داستانی دارد و بعد از ساخته شدن تیزر حالا نوبت به پخش کردن یا انتشار آن است یا به قولی وقت به لانچ تیزر در رسانه هایی که مورد نظرمان است میرسد. قبل از اینکه بحث به شبکه های اجتماعی برسد تلویزیون یکی از مهم ترین و بزرگ ترین پلتفرمی بود  که در آن تیزر های تبلیغاتی پخش می شد که البته این هم ذکر شود که این روش هزینه های زیادی را برای بیزینس ها درخواست می کرد و متاسفانه کسب و کار های کوچک قادر به پرداخت آن نبودند و معمولا همیشه فقط تبلیغ های برند های بزرگ و قدرتمندی دیده می شدند. اما خوشبختانه امروزه با توسعه شبکه های اجتماعی بیشتر کسب و کار ها تیزر های تبلیغاتی شان را در این پلتفرم ها به خصوص اینستاگرام با ارزان ترین قیمت از طریق افراد اینفلوئنسر  منتشر می شود و به خوبی هم دیده و هم فید بک میگیرند.

 

 

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

اول از همه باید ساخت یک تیزر تبلیغاتی را به  متخصصین در این حوزه سپرد.

تیزر تبلیغاتی مثل چیزای دیگه مسئله ای نیست که بتوان بدون داشتن حرفه و تخصص انجام داد و نباید هم این انتظار از آژانس های تبلیغاتی رفت که بصورت مجانی برای هرکسی که درخواست می کند تیزر تبلیغاتی بزنند چون این کار مستلزم به تجهیزات حرفه ای و وقت و حرفه است و باید برای ساخت آن به متخصصینی که در این حوزه فعالیت می کنند سپرد که در اینجا باید ذکر کرد  دیجیتال مارکتینگ اسپرلوس میتواند این خدمات را برای شما ارائه کند . در ادامه برای روشن تر شدن این موضوع قرار است در مورد روند کلی ساخت تیزر و نکات مهمی که در ساخت تیزر تبلیغاتی باید رعایت شود توضیح خلاصه ای خواهم داد.

progress

سناریو کلیپ تبلیغاتی

هدف اصلی همه تیزر ها معمولا این است که پیامی به بیننده ها  بدهند که ناقص باشد اما دنباله دار باشد طوری که ذهنشان را درگیر آن تیزر کند. همیشه تیزر ها سعی میکنند همه ویژگی های محصول را نگن  طوری که لازم نیست هیچ صفر تا صد تیزر را توضیح بدهند. تیزر ها معمولا دارای یک داستان کوتاه همراه با ابهام هستند جوریکه بیننده دلش بخواهد تا برای رفع این ابهام در تیزر ، تیزر را بارها و بارها ببیند تا زمانیکه مسئله برایش حل شود. اگر تیزری که میسازند بتواند چنین ویژگی داشته باشد میتوان گفت یک تیزر تبلیغاتی موفقی ساخته اند.

development

بازار هدف و انواع تیزر ها مرتبط با آن بازار

یکی از قدم های مهم این است که باید توجه کنیم که به چه قشر یا گروهی داریم تبلیغ میکنیم و تیزر میزنیم و محصولاتمان قرار است دقیقا نظر چه کسانی را جلب و جذب کند.
با استفاده از این موارد و نظر ها می توانیم محصول و نوع تبلیغات و تیزر مونو مشخص کنیم.  همانگونه که در بالا هم گفتیم افراد بزرگسال و سنین بالا تیزر رئال و سریالی تبلیغات را بیشتر میپسندند و سنین پایین و کودکان و نوجوانان تیزر تبلیغاتی انیمیشن را بیشتر میپسندند.

grades

10 نکته مهم برای ساخت تیزر تبلیغاتی

1- ایده خلاق باید داشته باشید

2- کمی ابهام باید به تیزر اضافه کرد

3- به جای محصول بر مخاطبان باید تمرکز کنید

4- تیزر تبلیغاتی را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید

5- تا میتوانید از اینفلوئنسر ها استفاده کنید

6- از شمارش معکوس می توانید استفاده کنید

7- معما یا یک تست برای مخاطبانتان طراحی کنید

8-از ترکیب رسانه ها می توانید استفاده کنید

9- زمان تیزر تبلیغاتی را باید مدیریت کنید

10- از فرمت های مختلف استفاده و بهره ببرید

به بالای صفحه بردن