ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه

امروزه با گسترش فضای مجازی، تبلیغات در این فضا به شدت افزایش یافته است. به همین جهت کاربران بسیاری از دیدن آگهی های مداوم خسته شده اند و معمولا تبلیغات به شیوه های ساده و سنتی بازدهی چندانی ندارد. تیزر تبلیغاتی یکی از انواع محتواهای ویدیویی است که به صورت کوتاه ساخته می شود. با این تفاوت که به کارگیری جلوه های گرافیکی و سبک محتوایی آن می تواند به خوبی مخاطب را با خود همراه سازد. در این قسمت با ما باشید تا صفر تا صد ساخت تیزر تبلیغاتی در دیجیتال مارکتینگ اسپرلوس را مورد بررسی قرار دهیم.

ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه

ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه چگونه است؟

در عصر کنونی، دیجیتال مارکتینگ بخش جدایی ناپذیر از تبلیغات و گسترش کسب و کارها است. با توجه به پیشرفت چشمگیری که در نرم افزارهای تدوین و گرافیک ایجاد شده است، شما می توانید به شیوه‌های مختلفی در این حوزه ورود کنید. یکی از این روش ها، استفاده از تیزر های تبلیغاتی است. ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه یکی از شیوه هایی است که می توانید برای کسب و کارهای خود یک نوع تولید محتوای تبلیغاتی انجام دهید.

منظور از تیزر تبلیغاتی، محتوایی ویدیویی است که معمولا زمان کوتاهی داشته و به صورت مختصر بیان می شود. موضوع غالب این نوع از تیزرهای تبلیغاتی، راجع به معرفی برند، خدمات و محصولات شرکت‌ها و کسب و کارها است. شما می توانید ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه را به عنوان یک محتوای ویدیو مارکتینگ درنظر بگیرید که می تواند تاثیر بسیار مهمی در آگاهی از برند شما داشته باشد. مهم ترین چیزی که می‌توان از تولید این نوع محتوا در نظر داشت، آشنایی مشتریان و مخاطبان کسب و کارها به همدیگر است.

هرچقدر به جلو حرکت می کنیم، تلاش کسب و کارها برای تاثیرگذاری بیشتر بر روی مخاطب، عمیق تر می گردد. به همین خاطر است که غالب صاحبان کسب و کارها علاقه دارند تا با صرف هزینه های بیشتر، محتوایی را تولید کنند که تاثیر بالاتری داشته باشد. تیزر های تبلیغاتی این چنین محتواهایی هستند که هم از لحاظ شنیداری و دیداری، مخاطبین بیشتری را به خود جذب می کنند. آنها می توانند کاربران را با احتمال بیشتری به مشتریان بالفعل تبدیل کنند.

در ادامه سعی می کنیم به مفهوم ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه بپردازیم و شما با ویژگی ها، کاربردها، جامعه هدف، انواع و مراحل ساخت آن، هزینه ها و آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه آشنا سازیم.

ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه چگونه است

موارد استفاده از تیزر تبلیغاتی در ارومیه

کاربرد ساخت تیزر های تبلیغاتی در ارومیه رفته رفته در حال افزایش است. شما می توانید از آنها در هر نوع پلتفرمی که بتواند یک فایل ویدیویی با پسوند mp4 یا غیره را پخش کند، استفاده نمایید. با این حال در مورد نمونه های رایج کاربرد این نوع فایل های محتوایی می توان گفت:

 • تبلیغات در فضای مجازی: مهم ترین کاربردی که ساخت تیزرهای تبلیغاتی دارند، امکان استفاده از آنها در فضای مجازی است. بدون شک با وجود فضای مجازی، دیگر کمتر کسی به سمت تبلیغات محیطی و سنتی خواهد رفت. با وجود دسترسی بالای مردم به فضای مجازی (تنها 2 درصد از ایرانیان به اینترنت دسترسی ندارند)، تمرکز بر این روش تبلیغاتی بسیار به صرفه خواهد بود.
 • تبلیغات در پلتفرم های ویدیویی: یکی از نکاتی که ممکن است کمتر کسی به آن توجه کند، تجمع فن ها و کاربران هر پلتفرم است که می توان از آنها برای تبلیغات استفاده نمود. پلتفرم های ویدیویی مختلفی در ایران وجود دارند از جمله آپارات، نماشا، تماشا که کاربران بسیاری در داخل ایران دارند. در این حالت شما می توانید از پلتفرم آنها به صورت کاملا رایگان برای انتشار ویدیو خود استفاده کنید.
 • تبلیغات در رسانه ها: ایران یکی از کشورهایی است که کاربران بسیار زیادی در شبکه های مجازی مبتنی بر ویدیو مانند اینستاگرام دارد. شما می توانید با ساخت تیزر و انیمیشن در ارومیه، از بستر این نوع رسانه ها نیز همانند پلتفرم های ویدیویی استفاده کنید و محتواهای خود را به اشتراک بگذارید.

موارد دیگر هم برای کاربرد های ساخت تیزر تبلیغاتی وجود دارند. از جمله اشتراک ویدیو در کنفرانس ها، صدا و سیما، تبلیغات در یوتیوب، سرویس های تبلیغاتی در اپلیکیشن ها و آپارات و غیره

موارد استفاده از تیزر تبلیغاتی در ارومیه​

ویژگی های تیزر تبلیغاتی در ارومیه

در ابتدای این مقاله راجع به ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه، به برخی ویژگی های آن اشاراتی داشتیم. حال لازم است با خصوصیات تیزر تبلیغاتی بیشتر آشنا شویم. در این صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • مختصر بودن: به طور معمول، تیزرهای تبلیغاتی زمان بسیار کمی دارند. معمولا ساخت این نوع تیزرها باید به صورت لحظه به لحظه انجام شود و به همین خاطر زمان زیادی را خواهد گرفت. بازه زمانی برای ساخت تیزر و موشن گرافی در ارومیه، در حدود 1 – 4 دقیقه است.
 • زیبایی و جذابیت بصری: همانطور که گفتیم، تیزر تبلیغاتی یک نوع محتوا از جنس ویدیو است. بنابراین باید از نظر بصری و گرافیکی در زیباترین حالت خود باشد. در ساخت تیزر ها علاوه بر استفاده از لوگوها، آیکن ها و پترن های مرتبط، اشکالی را به کار برد که از نظر طراحی و رنگ آمیزی نیز هارمونی درستی داشته باشند. به همین دلیل است که در پروژه های حرفه ای تر، ممکن است طراحان با استفاده از برنامه هایی همچون فتوشاپ یا ایلوستریتور، نسبت به شخصی سازی این عناصر اقدام کنند.
 • سرعت: استفاده از تیزرهای تبلیغاتی در بهینه ترین حالت، زمان کم و سرعت بالایی دارد. چراکه باید بتواند توجه مخاطب به محصول و خدمات شما را در کمترین زمان جلب کرده و آنها را به سمت پلتفرم شما هدایت کند.

مخاطب محور بودن: معمولا در ساخت تیزرهای تبلیغاتی، تلاش می شود تا محتوا از نظر قشر مخاطب کوچکتر شده که مزیت آن افزایش تاثیر گذاری ویدیو است.

ویژگی های تیزر تبلیغاتی در ارومیه

مخاطبین هدف ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه

برای ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه، شناخت مخاطبین هدف، نقش مهمی در تاثیر گذاری بیشتر این نوع محتواها دارد. در این خصوص می توان جامعه هدف این محتوا را به افراد زیر تعمیم داد که عبارتند از:

 • مخاطبین اصلی: کسانی هستند که روزانه یا به صورت هفتگی با آنها ارتباط داشته و به عنوان مشتریان اصلی شما شناخته می شوند. این نوع افراد معمولا بهترین گزینه با اولویت های بالاتر برای تبلیغات می باشند.
 • مخاطبین فرعی: افرادی هستند که با کسب و کار شما آشنایی ندارند. با این حال در حوزه کالاهایی که شما در حال ارائه آنها هستند و یا خدمات تان فعالیت می کنند. شما می توانید با اولویت بالاتری نسبت به علاقمندان و عموم مردم، جهت جذب مشتری جدید برای آنها اقدام کنید.
 • علاقمندان: این دسته از افراد کسانی هستند که از وب سایت یا کسب و کار شما دیدن کرده و به آن علاقمند بوده اند. شما می توانید با فهمیدن علت عدم خرید یا سفارش، برای جذب دوباره آنها اقدام کنید.

عموم مردم: کسانی هستند که به عنوان عموم مردم شناخته شده و احتمال آن وجود تا هراز گاهی در هفته، ماه یا هرچند سال یکبار از شما خرید کنند.

مخاطبین هدف ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه​

مزایای تیزرهای تبلیغاتی چیست؟

دانستن مزایایی که ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه برای شما ایجاد می کند، باعث خواهد شد تا بتوانید اهمیت این نوع محتواها را بیشتر درک کنید. در این خصوص باید گفت:

 • آگاهی دادن به مشتریان جدید: از جمله مهم ترین نقاط قوت و مزایای استفاده از این شیوه تولید محتوا است. چراکه در این صورت می توانید جامعه هدف و مخاطبین خود را گسترش دهید.
 • سرعت فهم بالاتر: ترکیب تبلیغات بصری در کنار مکالمات شنیداری، قدرت فهم این نوع محتواها را چندبرابر سریع تر می کند. این کار باعث می شود تا بتوانید مخاطبان را در مدت زمان کمتری جذب کنید.
 • درک بهتر: همانطور که در جمله بالا بیان کردیم، انیمیشن سازی یک سطح بالاتر از تولید محتوا است که سریع تر در ذهن مخاطب جای می گیرد.
 • تاثیر بالاتر: با افزایش سرعت فهم و درک بهتر، طبیعتا تاثیر این نوع تبلیغات بیشتر از سایر روش ها است.
 • خلاصه و مختصر: امروزه اغلب کاربران تحمل تبلیغات مداوم و طولانی را ندارند. به همین خاطر رفته رفته سعی شده است تا با ترفندهایی از جمله خلاقیت و استفاده از چهره های شناخته شده، مدت زمان تماشای تبلیغات بیشتر شود. کوتاه بودن زمان تبلیغ نیز یک ترفند بسیار قدرتمند است که باعث می شود تا مخاطب با دیدن زمان کم تبلیغات، آن را کامل مشاهده کند.
 • استفاده در پلتفرم های مختلف: شما می‌توانید با ساخت تیزر تبلیغاتی ارومیه و داشتن یک نمونه کار، آن را در قسمت‌های مختلف به کار ببرید. از تبلیغات در سینماها گرفته، تا سریال ها، شبکه های پخش خانگی، صدا و سیما، مطبوعات، جلسات رسمی و غیر رسمی.
مزایای تیزرهای تبلیغاتی چیست؟​

انواع تیزرهای تبلیغاتی در ارومیه چگونه است؟

دسته بندی تیزرهای تبلیغاتی می تواند به شیوه های گوناگونی صورت گیرد. در این خصوص می توان برحسب محتوایی که این نوع محتواها دارند، به انواع زیر اشاره کرد:

 • معرفی برند: ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه برای برند به گونه ای است که هدف آن معرفی اهداف، ارزش ها و نمایش داستان و روایتی از هویت شما می باشد. این نوع از تیزرها یک یا چند بار اما به صورت محدود برای معرفی هر برند نیاز است. چراکه می تواند یک ابهت و آشنایی اجمالی از کسب و کار شما ارائه نماید.
 • معرفی محصول یا خدمت: یکی دیگر از انواع تیزرهای تبلیغاتی، مدل هایی هستند که بر روی معرفی یک محصول یا خدمت خاص یا گروهی تمرکز می کنند. این نوع از تیزرهای تبلیغاتی می توانند به صورت رئال یا انیمیشن سه بعدی و موشن گرافیک ساخته شوند.
 • معرفی مجموعه، سازمان یا شرکت: مدل دیگری از انواع تیزرهای تبلیغاتی وجود دارند که می توانید مجموعه خود را به مخاطب معرفی کنید. هدف اصلی این نوع تیزرها، نمایش برتری ها نسبت به رقبا است که در آن جزئیات بیان نمی گردد.
 • معرفی رویداد و پروموشن ها: مدل دیگری از انواع تیزرهای تبلیغاتی در ارومیه، انواعی است که در آن می توانید رویدادهایی که به شما مرتبط هستند را معرفی کنید. برای جذب بیشتر مخاطب و نشان دادن اهمیت جلسه یا کنفرانسی که برگزار می کنید، علاوه بر اطلاع رسانی های بنری از این مدل نیز استفاده می گردد.

تیزرهای عمومی: مدلی از انواع تیزرها هستند که می توانید آن ها را در هر مکانی پخش کنید. به عنوان مثال می توا به صدا و سیما و شبکه های خصوصی مختلف اشاره کرد.

انواع تیزرهای تبلیغاتی در ارومیه چگونه است؟​

موشن گرافی در ساخت تیزرهای تبلیغاتی ارومیه

یکی از جذاب ترین مدل هایی که می توانید برای طراحی و ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه انتخاب کنید، انواع انیمیشنی آن است. در این حالت از موشن گرافیک استفاده می شود تا در کنار عناصر مختلف اعم از آیکن ها، نماد ها و غیره، محتوای شما تصویرسازی شود. به طور کلی مدل های مختلف تیزر تبلیغاتی برحسب چگونگی ساخت آنها به اشکال زیر طبقه بندی می شوند:

تیزر رئال: نوعی از تیزرها هستند که تصویر برداری آنها در محیط های واقعی توسط انسان ها انجام شده و راجع به خود محصول توضیحاتی ارائه می شود. در این حالت یک خط داستانی برای تیزر تبلیغاتی درنظر گرفته می شود. مدل های رئال معمولا برای تمامی سنین مناسب خواهند بود.

تیزر انیمیشنی: این نوع از تیزرها به کمک نرم افزارهای گرافیکی در کامپیوتر ساخته می شوند. به عنوان مثال شما می توانید طرح هایی که مدنظر دارید را با استفاده از نرم افزاری به نام ایلوستریتور طراحی کرده، سپس آنها را انیمت کنید. تیزر انیمیشنی نسبت به رئال پیچیده تر است و معمولا از 3 قسمت تشکیل می شود که شامل: طراحی کاراکتر و عناصر گرافیکی، انیمیت سازی و صداگذاری می باشند.

تیزر انیمیشنی – رئالی: ترکیبی از دو مدل تیزر قبلی است. در این حالت هم از فیلمبرداری واقعی و هم انیمیشن سازی استفاده می شود. شما می توانید با کمک این مدل، انیمیشن های جذابی را تهیه کنید که می تواند هم فضای جذابی را ایجاد کند و هم نسبت به کارهای دیگران نیز متفاوت تر باشد.

انواع تیزرهای تبلیغاتی در ارومیه چگونه است؟​

ابزارهای موردنیاز برای ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه چیست؟

ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه کار آسانی نیست و پیش نیازهای بسیاری دارد. به طور کلی می توان ابزارهای موردنیاز برای ساخت این نوع تیزرها را به دو دسته تقسیم کرد که شامل وسایل فیلمبرداری، یک کامپیوتر، نرم افزارهای گرافیکی و از همه مهم تر، مهارت های تدوین و کار با این ابزارها می باشند. چند نمونه از تجهیزاتی که در فرآیند ساخت تیزر تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرند، به شرح زیر هستند:

 • تجهیزات فیلم برداری: از جمله این لوازم و ابزارها می توان به دوربین های فیلم برداری اشاره کرد. شما می توانید برای ثابت نگه داشتن تصاویر ضبط شده، از 3 پایه استفاده کنید. از دیگر ابزارهای موردنیاز همچنین می توان به پرده سبز، بک لایت، لنز دوربین، استابلایزر، میکروفون های حرفه ای اشاره کرد.
 • کامپیوتر: اگر ویدیوهایی ضبط کرده اید و یا قصد دارید تا یک ایده تبلیغاتی را به نمایش درآورید، لازم است یک کامپیوتر داشته باشید. کامپیوتر به عنوان هسته اصلی این حرفه شناخته می شود که هر چقدر قدرتمندتر باشد، می تواند کار شما را سریعتر پیش ببرد.
 • نرم افزارهای گرافیکی: برنامه های بسیاری برای تدوین وجود دارند که در ایران نیازی به پرداخت هزینه برای آن ها نمی باشد. چراکه نسخه های کرک شده به راحتی در دسترس شما قرار دارند. از جمله این برنامه ها می توان به فتوشاپ، ایلوستریتور، پریمیر، افتر افکت و غیره اشاره کرد.
ابزارهای موردنیاز برای ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه چیست؟

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه چیست؟

برای ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه نیاز به طی کردن یک سلسله مراحل خاص دارید که بسته به نوع پروژه و نوع تیزر متفاوت هستند. به عنوان مثال، برای ساخت تیزرهای رئال نیازی به طراحی عناصر گرافیکی، انیمیت کردن، صداگذاری و غیره نخواهید داشت. با این حال مدل های تیزر انیمیشنی، پروسه ای طولانی تر خواهند داشت و به همین خاطر هزینه بالاتری دارند. چراکه لازم است برای کاراکترها صدا گذاری کنید، تمام اِلِمان‌ هایی که در پروژه قرار دارند را متحرک سازی کرده و از نو بسازید.

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه چیست؟

آشنایی با مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

برای ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه، بسته به مجموعه ای که برای آن فعالیت می کنید، پروسه ساخت این نوع محتواها متفاوت است. با این حال می توان به مراحل زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • تحقیق و بررسی اولیه: مراحلی مقدماتی وجود دارد که پیش از تولید این محتوا باید بررسی شوند. از جمله آشنایی با طیف مخاطب هدف، ویژگی ها و سلیقه های آنها، آشنایی و پیدا کردن محل مناسب برای فیلم برداری، طراحی سناریو و سوژه مناسب، استفاده از ترفندهای مختلف برای جذاب کردن آن.
 • فیلمبرداری: با انجام مراحل اولیه و آماده سازی محیط فیلم برداری، لازم است پلان های مختلفی با همکاری یک تصویر بردار و تدوین گر اجرا شود. بسیار مهم است تا فیلم ضبط شده براساس آنچه که به عنوان سناریو درنظر گرفته اید، به صورت کاملا واقعی اجرا شود. تصاویر ضبط شده نباید از نظر نور، لرزش، زاویه دید و غیره، دچار مشکل باشند.
 • تدوین: حال لازم است تمامی فیلم ها برای تدوین به نزد متخصص تولید ویدیو و جلوه های ویژه هدایت شوند. در این مرحله کارهای مختلفی قابل انجام است. از جمله حذف بخش های اضافی کار، تنظیمات رنگ ویدیو، اضافه کردن آیکن ها، لوگو موشن، حذف پرده سبز، صداگذاری و غیره.
 • بررسی نهایی: کار نهایی از نظر تدوینگر بررسی شده و کارفرما برای ملاحظه آن، نمونه کم حجم را دریافت می کند. در صورتی که پروژه نیاز به ویرایش داشته باشد، ویدیو شما یک بار دیگر مورد بررسی قرار گرفته و اصلاح می گردد.
 • مرحله نهایی: هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه از سوی کارفرما پرداخت شده و فایل های پروژه در اختیار او قرار داده می شود.
آشنایی با مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه

برای آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه، می بایست این کار را هم صورت عملی و هم نرم افزاری بیاموزید. اگر قصد دارید به صورت حرفه ای کار کنید، آموزش های تئوری و نرم نیز لازم است و ما در دیجیتال مارکتینگ اسپرلوس آماده ارائه این آموزش ها هستیم . چراکه در پروژه های واقعی به آن نیاز خواهید داشت. در این رابطه برای هر بخش می توان گفت:

 • بخش عملی: در این قسمت لازم است با ابزارهای فیلمبرداری آشنا شوید. پس از آن باید مفاهیمی را در رابطه با نورپردازی محیط، انتخاب پس زمینه، نحوه گرفتن دوربین ها و تنظیم فوکوس، تنظیم تراز سفیدی و غیره فرابگیرید. تجربه عملی بخش جدایی ناپذیر از پروژه های تیزر تبلیغاتی است که در محیط کار انجام می گردد.
 • بخش نرم افزاری: برای آنکه بتوانید با سیستم خود، ویدیو خام را از بخش عملی به ویدیو های حرفه ای تبدیل کنید، می بایست با نرم افزارهای این حوزه آشنا باشید. این بخش بسیار مهم است و با یادگیری آن می توانید نمونه کارهایی را تهیه کنید، به عنوان فریلنسر فعالیت کرده و کسب درآمد کنید. تمرین عملی و انجام پروژه در زمان آموزش، 2 راهکار بسیار مفید برای تقویت مهارت های شما هستند.
 • بخش تئوری: ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه یک هنر است. بنابراین باید از جنبه های مختلفی آن را درک کنید. برای کسانی که می خواهند حرفه ای کار کنند، بخش تئوری نیز وجود دارد. از جمله موضوعات این بخش می توان به انتخاب رنگ ها، هارمونی آنها، آشنایی با سبک موسیقی، سناریو نویسی و غیره اشاره کرد.
 • بخش نرم: در نهایت شما باید مهارت های نرم را برای فعالیت حرفه ای خود بیاموزید. از جمله ارتباط اجتماعی با افراد، تعامل براساس تیپ شخصیتی، مدیریت پروژه، تیم سازی، تحمل فشار کاری.
آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی

قیمت ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه

ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه چه هزینه ای دارد؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت هزینه های ساخت پروژه هایی که به صورت تیزر تبلیغاتی هستند، به چندین روش انجام می شود. همچنین برای این کار شرکت های مختلفی وجود دارند که برحسب فعالیت و تخمین خود این هزینه ها را تعیین می کنند. این شرکت ها نمونه کارهای مختلفی را ارائه می کنند و می توانند با توجه به آن، قیمت هایی را به مشتریان پیشنهاد کنند. این قیمت ها می تواند برحسب نوع پروژه ها متفاوت باشد که در ادامه به فاکتورهای موثر در قیمت گذاری این پروژه ها می پردازیم.

بازه ی ساخت تیزرهای تبلیغاتی از 1 میلیون تومان برای چند ثانیه شروع شده و تا صدها میلیون تومان برای کارهای حرفه ای و لاکچری درنظر گرفته شود. همانطور که مشاهده می کنید، تفاوت میان هزینه ها از مجموعه به مجموعه ای دیگر و یا از نظر موقعیت جغرافیایی متفاوت است. شما می توانید برای انجام این نوع پروژه ها از فریلنسرها نیز استفاده کنید. در این صورت افرادی که دارای مهارت در داخل و خارج از کشور هستند، می توانند تیزرهای تبلیغاتی را با قیمت های ریالی و دلاری طراحی کنند.

برای آنکه بتوانید از نحوه قیمت گذاری این نوع پروژه ها مطلع شوید، فاکتورهایی را در بخش بعدی بیان می کنیم. چراکه این قیمت گذاری برحسب این آیتم ها انجام می شود. انجام پروژه های تدوین تا حد زیادی به خواسته های کاربر، کیفیت و خروجی کار بستگی دارد.

قیمت ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه

فاکتورهای موثر در قیمت گذاری تیزر های تبلیغاتی ارومیه

برای ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه فاکتورهای بسیاری وجود دارند که در افزایش یا کاهش قیمت کار نهایی دخیل هستند. به طور خلاصه راجع به این آیتم ها می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • نوع فیلم برداری: اگر سبک تیزرهای تبلیغاتی شما به صورت رئال باشد، نیاز به یک تیم فیلمبردار دارید. نوع فیلمبرداری و پروژه ای که تعریف شده اند، همگی در تعرفه تیزر تبلیغاتی موثر خواهند بود. به عنوان مثال فیلمبرداری از یک مراسم عروسی، یک محصول، یک محوطه، یک شرکت و غیره، هرکدام نیاز به زمان و تجهیزات خاصی دارد. گروه کارگردانی شامل افرادی اعم از صدابردار، جلوه های ویژه، تصویربردار و غیره هستند.
 • استفاده از تجهیزات و لوازم صحنه: هزینه استفاده از وسایل فیلم برداری جهت داشتن یک کیفیت مطلوب نیز بسیار مهم خواهد بود. ساخت تیزر هم می تواند با دوربین یک گوشی و هم با یک دستگاه فیلم برداری حرفه ای انجام شود. از سوی دیگر، برای ساخت برخی تیزرها از جمله مدل معرفی محصول، محیط های خاصی درنظر گرفته می شوند که با ایجاد یک بک گراند مناسب، دید بهتری برای محصول ایجاد گردد.
 • تدوین و طراحی تیزر: پروسه تدوین و طراحی تیزر شامل چندین بخش است که برحسب درخواست کارفرما هرکدام از آنها انجام می شود. بخش اول صداگذاری است که در آن یک فرد به عنوان گوینده صحبت می کند. همچنین متحرک سازی عناصر گرافیکی نیز به Sound Effect های جداگانه نیاز دارند که باید در زمان های مناسب قرار داده شود. بخش دیگر، طراحی آیتم های گرافیکی می باشد که در این صورت یک گرافیست باید به صورت مستقل آیکن ها، پترن ها و اشکال موردنیاز را طراحی کند. در نهایت نیز انیمیت آنها انجام می شود.
فاکتورهای موثر در قیمت گذاری تیزر های تبلیغاتی ارومیه

جمع بندی و سخنی با مشتریان

در ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه یکی از دغدغه هایی که همواره وجود دارد، تعیین سلیقه و درخواست کاربر در پروژه ها می باشد. در این خصوص باید گفت، طراحی پروژه های تدوین و گرافیک، یکی از سخت ترین و در عین زمان‌برترین کارها است. چراکه هم در زمان ساخت و هم در زمان ویرایش مجدد، لازم است برخی کارها از نو انجام گردد. با توجه به این نکته، لازم است کارفرما به طور دقیق چیزی را که مدنظر دارد، به تدوینگر منتقل نماید. پرداختن به این نکته می تواند با ارسال نمونه کارهای موردانتظار مشتری، آگهی که به سلیقه شما نزدیک است، ارسال ویس یا متن انجام شود.

این موضوع پیش از شروع پروژه، نقشه راهی را در ذهن تدوینگر ایجاد می کند که می تواند بهترین نتیجه را به شما ارائه دهد. عدم توصیف آنچه که موردانتظار کارفرما بوده و در پی آن، دخالت های مکرر او در زمان انجام پروژه و ایرادهای متعددی که پس از تکمیل تیزر بیان می شوند، همگی عواملی هستند که منجر به بروز تنش و اختلاف بین کارفرما و متخصص خواهند شد. برای جلوگیری از بروز این نوع اشکالات، مهم است که کارفرما پیش از شروع پروژه، جزئیات و شرح دقیقی از خواسته خود بیان کند.

همچنین نکته دیگری که باید برای ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه در نظر داشت، شیوه پرداخت هزینه ها است. به طور معمول، تعرفه پروژه ها در 2 نوبت دریافت می شود. بخشی از هزینه انجام پروژه توسط مجموعه برای اطمینان از زمان درنظر گرفته برای انجام آن، در همان ابتدا دریافت می گردد. سپس باقی هزینه انجام پروژه در مرحله انتهایی پس از تایید کارفرما اخذ خواهد شد.

جمع بندی و سخنی با مشتریان

نمونه کارهای ساخت تیزر تبیلغاتی در ارومیه

چند نمونه از تیزر های ساخته شده در دیجیتال مارکتینگ اسپرلوس :

سوالات متداول در ساخت تیزر های تبلیغاتی ارومیه

از جمله سوالات متداولی که شما کاربران پیرامون ساخت تیزر تبلیغاتی در ارومیه مطرح می کنید، به طور خلاصه می توان گفت:

به بالای صفحه بردن